Czytając ostatnio artykuł o sztucznej inteligencji zwróciło mogą uwagę, że wg raportu Microsoft World Trend Index 61% pracowników w Polsce korzysta z AI w pracy. Także Ci pracownicy są o ok. 1,5 razy więcej skłonni to testów nowych rozwiązań AI niż inni. Liczby te na początku wydają się duże, jednak patrząc na zainteresowanie naszymi webinarami o Copilot lub wykorzystaniu AI w cyberbezpieczeństwie, nie dziwią mnie. Sam jako szef działu marketingu jestem orędownikiem kontrolowanego wykorzystania tych narzędzi w pracy i pokazuję czy w zespole, czy w firmie jak to robić. Dodatkowo posiadanie odpowiednich licencji MS365 sprawia, że mamy do nich łatwy dostęp. Teraz jeszcze przy wprowadzeniu języka polskiego w usłudze Copilot dla Microsoft 365, jest to jeszcze łatwiejsze.

Według wspomnianego raporty Microsoft World Trend Index, przyszłość to nie tylko nowe technologie, ale przede wszystkim umiejętność ich wykorzystania przez ludzi.

Blisko 70% osób decyzyjnych w firmach, uważa, żę wdrożenei AI wpłynie na ich konkurencyjność. 53% z nich twierdzi, że nie zatrudniłaby osoby bez umiejętności korzystania z AI. Badania te także mówią, że znajomość korzystania z AI pozytywnie wpływa na zatrudnienie w procesach rekrutacyjnych pomimo czasami mniejszego doświadczenia niż inni kandydaci, ale kwalifikacji AI.

Rozwiązania generatywne AI są już także wprowadzone w wielu polskich instytucjach, jak np. banki. Często sama idea wykorzystania AI pochodzi od pracownika i dzięki tym rozwiązaniom pracują szybciej i dokładniej, co podnosi efektywność zespołów. Wiele tych firm ma właśnie wdrożony Copilot dla MS365.

Nowe funkcjonalności w Copilot dla M365

Poza językiem polskim, w Copilot dla Microsoft 365 wprowadzono też następujące nowości:

  • Automatyczne uzupełnienie „polecenia” (promptu), które nie tylko przyspieszy pracę, ale także oferuje nowe pomysły na to, jak w pełni wykorzystać możliwości narzędzia.
  • Funkcja „redagowania”, która za jednym kliknięciem zamienia podstawowe polecenie w bogatą podpowiedź.
  • Catch Up, nowy interfejs czatu, który wyświetla osobiste spostrzeżenia na podstawie ostatniej aktywności, dostarcza responsywne rekomendacje, takie jak „Masz spotkanie z wiceprezesem ds. sprzedaży w czwartek. Przygotujmy się – kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe notatki”.
  • Copilot Lab to miejsce, gdzie możliwe będzie tworzenie, publikowanie i zarządzanie „poleceniami” w pełni dostosowanymi do pracy całego zespołu.

Tutaj także wspomnę, że przy tworzeniu tego artykułu wspierałem się rozwiązaniem Copilot dostępnym w pakiecie Microsoft 365.

Warto dodać, że aby korzystać z funkcji Copilot dla Microsoft 365, klienci muszą mieć licencję subskrypcji Microsoft 365 Business Basic, Business Standard lub Business Premium, Microsoft 365 E3, E5, F1, F3 lub Office 365 E1, E3, lub E5 albo wersji tych pakietów, która nie obejmują usługi Microsoft Teams.

Zobacz w sklepie