Microsoft 365 bez usług Teams – co to oznacza dla Twojej firmy?

Microsoft wprowadził zmiany w warunkach swoich planów subskrypcji na terenie EOG i Szwajcarii od października 2023 r. W związku z tym nie będzie już możliwe korzystanie z Microsoft Teams, narzędzia do komunikacji i współpracy, w ramach pakietów Office 365 E1/E3/E5 i Microsoft 365 E3/E5. Natomiast klienci planów Business będą mieli możliwość wyboru zakupu licencji z usługą Teams, czy bez niej.

Czym spowodowana jest zmiana?

Zmiana ta wynika z inicjatywy Unii Europejskiej, w której udział miała firma SLACK. Stwierdzająca, że Microsoft dodając Teams do swoich pakietów nadużywała swojej pozycji rynkowej i naruszała zasady uczciwej konkurencji. W rezultacie inne rozwiązania nie miały szans na konkurowanie, chociaż mogłyby równie dobrze spełniać potrzeby komunikacji i współpracy. Dlatego nowa inicjatywa ma na celu stworzenie bardziej zrównoważonego rynku.


Jak zmiana wpłynie na obecnych i przyszłych klientów Microsoft 365?

Jeśli Twoja firma jest już subskrybentem usług Microsoft 365 Enterprise lub Business z usługą Teams, możesz nadal korzystać z tych pakietów chmurowych w obecnej formie, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian. Oznacza to, że nadal będziesz mieć dostęp do Teams i innych aplikacji Microsoft, takich jak Outlook, Word, Excel, PowerPoint, SharePoint i OneDrive w jednym pakiecie. Nie będziesz musiał płacić dodatkowej opłaty za Teams, ani przechodzić na inną usługę.

Jeśli jesteś nowym klientem planów Office/Microsoft 365 Enterprise i chcesz zapewnić swoim użytkownikom dostęp do Teams, wymagany będzie zakup dwóch subskrypcji: Microsoft 365 EEA (No Teams) lub Office 365 EEA (No Teams) oraz Microsoft Teams w wersji EEA lub Teams Essentials.

Zobacz cenę w sklepie